ایمنی امری غیرقابل مذاکره است. این مهم ترین جنبه یک پوتین ایمنی است. بنابراین، انتخاب نوع مناسب می تواند یک انگشت پا یا حتی جان شما را نجات دهد.

بسته به نوع کاری که انجام می دهید و از آنجایی که خطرات محل کار متفاوت است، دانستن اینکه در هنگام انتخاب پوتین های ایمنی به چه چیزی توجه کنید کمک زیادی به شما می کند. این 5 نکته را بررسی کنید تا به شما کمک کند چگونه بهترین پوتین های کاری را برای شغل خود انتخاب کنید.

پوتین ایمنی

هنگام خرید کفش ایمنی به چه نکاتی باید توجه کنید؟

هنگامی که به دنبال کفش کار ایمنی عالی هستید، باید به این ویژگی ها توجه کنید:

  1. ایمنی:

انتخاب پوتین ایمنی پنجه فولادی یا کامپوزیت

  • پنجه فولادی: اگر در صنایع چوب، نجاری یا ساخت و ساز کار می کنید، پوتین های کاری با پنجه های ایمنی ضروری است. کفش های ایمنی ایده بسیار خوبی هستند زیرا می توانند از آسیب های جدی پا جلوگیری کنند.
  • پنجه کامپوزیت: پنجه های ایمنی کامپوزیت از فیبر کربن، پلاستیک یا کولار ساخته شده اند و برای کسانی که بیشتر وقت خود را در فضای باز کار می کنند ضروری تر است.
  1. پشتیبانی

تکیه گاه در یک پوتین کار توسط عناصر مختلفی که در کنار هم قرار می گیرند تا پای شما را راحت نگه دارند تعیین می شود. هنگام انتخاب یک پوتین کار، کفی، زیره میانی، ساقه، صفحه سوراخ‌دار و زیره را در نظر بگیرید – همه آنها به ارائه یک کفش راحت و ایمن به شما کمک می‌کنند.

اگر ناراحتی و تاول دارید، باید کفی پوتین خود را ارتقا دهید. همچنین بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که زیره‌های میانی یکی از جنبه‌های نادیده گرفته شده هر کفش کار هستند و می‌توانند تفاوت بزرگی در راحتی و ایمنی کلی کفش شما ایجاد کنند.

  1. راحتی، تناسب، و انعطاف پذیری

اگر 12 ساعت در روز را صرف کار روی پاهای خود می کنید، بدون شک نیاز بهپوتین های کاری راحتی دارید. به حداکثر رساندن راحتی، عملکرد شغلی شما را با بالا بردن روحیه و حفظ ذهن شما بدون حواس پرتی بهبود می بخشد.

آخرین اما نه کم اهمیت ترین، طراحی بیشتر پوتین های کار از چرم است. کیفیتی که به آنها انعطاف می دهد. پوتین های چرمی با استفاده مکرر، به خصوص در هنگام شکستن اولیه، با پای شما مطابقت دارند. برای به حداکثر رساندن انعطاف‌پذیری پوتین‌های کار، باید مرتباً آن‌ها را با نرم‌کننده مرطوب کنید.

 

  1. عایق و ضد آب

اگر در هوای آزاد کار می کنید و یا در مکان های مرطوبف ضد آب بودن کفش های شما راحتی را برای شما فراهم می کند. رطوبت بهشت ​​باکتری ها است و اگر همیشه با کفش های خیس راه بروید، می تواند تهدیدی جدی باشد. بنابراین داشتن پوتین های ضد آب با کیفیت شما را ایمن و گرم نگه می دارد.

از سوی دیگر، پوتین‌های کاری عایق کاری شده، کار در فضای باز را راحت‌تر، قابل تحمل‌تر می‌کنند، به خصوص اگر در مناطق سردسیر و برفی کار می‌کنید.

  1. کشش

کشش یک کلید ضروری برای ایستادن ثابت روی پاهای شما است. یک جفت وتین ایمنی کار عالی با چسبندگی محکم به طور قابل توجهی نسبت به آنهایی که این ویژگی را ندارند کارایی بهتری دارد. لغزش و زمین خوردن از جمله خطرات قابل توجه در محیط های کاری است.و طبق آمار، یک سوم کارگران ساختمانی در اثر لغزش و زمین خوردن صدمه می بینند.

 

انواع زیره های زیادی در بازار وجود دارد که سطوح مختلف کشش و انتقباض را ارائه می دهند.

به عنوان مثال، زیره های لاستیکی با کارایی بالا برای زمین های ناهموار محل کار وجود دارد که گرفتن نردبان ها و توقف در هنگام پرواز را آسان تر می کند.

 

اگر در یک دکل نفتی یا صنایع شیمیایی کار می کنید، به پوتین های ایمنی با زیره های Thermo Poly Urethane (TPU) به دلیل مقاومت در برابر سایش، روغن و مواد شیمیایی نیاز داری.

این زیره ها سبک وزن هستند و برای مقاومت در برابر سایش و پارگی بیشتر نسبت به زیره لاستیکی معمولی طراحی شده است.

برا تهیه پوتین ایمنی مناسب شغل خود، می توانید از بخش کفش های ایمنی سایت پاتن پدیده دیدن کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *