تجهیزات محفاظت شخصی یا PPE از کاربر خود در برابر هر گونه آسیب فیزیکی یا خطراتی که محیط محل کار ممکن است ایجاد کند محافظت می کند. این مهم است زیرا به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای صنایعی که خطرناک تر شناخته می شوند مانند تولیدی ها و معادن و.. وجود دارد.

 

مهم است بدانید که تجهیزات ایمنی ارائه شده در محل کار باید با مقررات تجهیزات حفاظت فردی مطابقت داشته باشد و زمانی که اندازه، تناسب و قد مناسب کاربر خود را داشته باشد، موثر خواهند بود.

 

ممکن است عادت داشته باشید که در موقعیت های شغلی خود را در موقعیت های مخاطره آمیز بیابید، اما هرگز نباید احساس کنید که ممکن است به جسم شما آسیب وارد شود.

 

در ادامه 4 دلیل برای اهمیت استفاده از PPE در محل کار توضیح داده می شود.

 

تجهیزات حفاظت فردی

  1. شما را از مسئولیت آسیب های خود باز می دارد:

 

یکی از مشکلات رایج که وکلای پرداخت غرامت کارگران به طور منظم با آن برخورد می‌کنند، تصمیم یک فرد برای عدم استفاده از PPE است، صرف‌نظر از اینکه کارفرما آن را به آنها ارائه کرده است.

این اتفاقات از موردی به مورد دیگر متفاوت است، اما استفاده صادقانه از تمام تجهیزات حفاظتی که در محل کار به شما ارائه می‌شود، بهترین راه برای اطمینان از این است که اگر آسیب یا بیماری در محل کار به شما وارد شود، کارفرما مسئولیت کامل را به عهده خواهد گرفت. حتی برای مشاغلی که «فقط چند دقیقه طول می‌کشد»، هرگز نباید از پوشیدن PPE  خودداری کنید.

 

 

2. شرایط دراز مدت خسته کننده ممکن است ناشی از عدم محافظت از خود باشد.

احساس خوب در پایان شیفت کاری به این دلیل است که به درستی از بدن خود محافظت کرده اید. قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و ترکیبات مختلف در حین کار می تواند اثرات طولانی مدتی بر بدن شما داشته باشد.

کارگران باید از دانش پزشکی در مورد عوامل خطری که امروز داریم استفاده کنند و از PPE برای محافظت از سلامت و رفاه خود چه در حال حاضر و چه در آینده استفاده کنند.

 

 

3. شما فقط یک جفت چشم دارید.

عینک ایمنی احتمالاً یکی از رایج ترین (و موثرترین!) اشکال PPE است. این به این دلیل است که هر ماده ای، خورنده یا غیر خورنده، و هر ماده ای، تیز یا غیر تیز، در تماس با چشم می تواند خطرناک باشد.

 

هر سال تقریباً 2.4 میلیون آسیب چشم در ایالات متحده، هم در محل کار و رخ می دهد. از این جراحات، حدود 50000 قربانی بینایی خود را تا حدودی از دست دادند. طبق گفته آکادمی چشم پزشکی آمریکا (AAO)، 90 درصد از این صدمات چشمی با عینک ایمنی قابل پیشگیری بود.

 

از آنجایی که 61 درصد از آسیب های چشمی در مشاغل تولیدی، ساختمانی یا تجاری اتفاق می افتد، مهم است که اذعان کنیم که انواع مختلفی از عینک های PPE برای موقعیت های مختلف موجود است.

 

4. استفاده از تجهیزات محافظت فردی، کیفیت روز کاری شما را افزایش می دهد.

به PPE به عنوان یک نوع سیستم پشتیبانی برای کاری که شغل شما نیاز دارد فکر کنید. ممکن است از نظر فیزیکی سخت‌تر یا کمی خطرناک‌تر از کار میز متوسط ​​شما باشد، اما تجهیزات به گونه‌ای فراهم شده است که شما احساس کنید که خطر فیزیکی حداقل است.

 

اقلام  محافظت فردی مانند کمربند وزنه‌ای، برای کارهایی که از شما می‌خواهند بلند کردن وزنه‌ها را انجام دهید، پایداری می‌کنند، و اینها ممکن است تفاوت بین رفتن به محل کار با ماهیچه‌های کشیده در روز بعد باشد یا خیر. باید تدابیری اتخاذ شود تا از صدمات اولیه ناشی از سفر و سقوط جلوگیری شود که در ساده‌ترین سطح، روز کسی را خراب می‌کند.

 

 

آیا با استدلال های بالا در مورد اهمیت PPE در محل کار موافق هستید؟

در دیگر مقالات سایت می توانید در مورد هرکدام از لوازم محافظت فردی مطالعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *