• سبد خرید
  • جمع کل= 0 تومان 0 0

کفش مناسب بپوشیم ....

اگر یک کفش مناسب و به اصطلاح ارگونومیک انتخاب کنیم میتوانیم از مشکلات کمر و پا  در پیاده روی طولانی و همچنین از ایجاد فشار و آسیب بر روی زانو و قوزک پا جلوگیری کنیم .

اما یک کفش ارگونومیک را چگونه انتخاب کنیم :
_مهمترین فاکتور در انتخاب کفش مناسب این است که در هنگام خریدن کفش ،پا  در داخل کفش راحت باشد یعنی احساس تنگی نکند . در بیشتر افراد یک پا از پای دیگر بزرگتر است بنابراین اندازه کفش با سایز پای بزرگتر اندازه گرفته شود.
_کفش نباید شما را  محدود کند بکه باید پای شما را در برگیرد ،یعنی کفش باید سبک ،انعطاف پذیر(هنگام راه رفتن خم شود )و ضربه گیر باشد . قسمت رویه کفش باید از جنس چرم طبیعی باشد ،این قسمت همیشه باید خشک و سبک باشد و تهویه مناسب داشته باشد ،همچنین باید محافظ خوبی برای پا باشد. زیره کفش باید دربرگیرنده 2 خاصیت اساسی باشد:

1)باید جاذب ضربه در حین راه رفتن باشد

 2)باید با دوام باشد .

_کفش نباید نباید زود تغییر شکل دهد و همینطور اعصاب و عروق و ماهیچه های پا در آن تحت فشار نباشد و بتواند حرکات طبیعی خود را انجام دهد .
_رویه کفش اگر جنس چرم طبیعی باشد امکان تبادل هوا بین بیرون و داخل کفش را فراهم میاورد و باعث تنفس پا میشود  ولی رویه مصنویی باعث ایجاد تعرق و بوی بد پا میشود .
_زیر کفش های موجود در بازار معمولا از دو نوع pu(پلی اورتان) و pvc(پلی وینیل کلراید ) میباشد . زیره های puسبک تر ،راحتتر و قابل انعطافتر و دوام انها بیشتر است و شوکهای فشاری را جذب میکند .
پای انسان قلب دوم اوست .نقاط خاصی از کف پا نمایانگر سلامت بخشهایی از بدن است ونیاز به مراقبت زیادی دارد . بنابراین بسیار مهم است که کفشی که انتخاب میکنیم  راحت باشد ،کفش راحت باید ارتفاع مناسب داشته باشد ،کفی آن نباید سفت باشد و فشار را فقط به یک نقطه منتقل کند . توزیع یکسان وزن به عقب و جلوی پا بهترین شکل کفش میباشد ،از این رو توصیه میشود از کفشهای پاشنه بلند و نوک باریک طولانی مدت استفاده نشود .

عضــویت در خبــرنــامه

با عضویت در خبرنامه پاتن اولین نفری باشید که از جشنواره ها و تخفیف های پاتن مطلع میشود