• سبد خرید
  • جمع کل= 0 تومان 0 0

کفش ایمنی مناسب برای انواع شغل

برای کارهای مختلف کفشهای ایمنی متفاوتی وجود دارد که از ملزومات کار میباشد و محافظت از پاهای افراد را برعهده دارد و متناسب با شرایط ویژگی های آن کار طراحی میشود . زیره اکثر کفشهای ایمنی از جنس پلی یورتان(pu) میباشد و دربرابر مواد روغنی و نفتی ضد لغزش میباشد و فولادی در جلوی آنها تعبیه میشود تا در برابر افتادن اشیا سنگین از پاها مراقبت کنند .
انواع کفش ایمنی مناسب با محیط کار را اجمالا در زیر معرفی میکنیم :
1)کفش مناسب معدن :
کفش ایمنی معدنچیان بدلیل اینکه مدت زیادی سرپا میاستند و یا در محیطهایی که ناهموار میباشد قدم برمیدارند ،دارای خواصی میباشد که از خستگی پاها جلوگیری میکند . کف کفشهای معدنچیان مقاوم و با دوام میباشد و زیره ی قوی و محکمی دارد تا حین راه رفتن بین سنگها و کلوخ ها آسیب نبیند و چیزی در پایشان فرو نرود .
2)کفش ایمنی جوشکاری،آهنگری و ریخته گری ....
در این قبیل کارها که جزو کارهای بسیار سخت میباشد امکان پرتاب ذرات داغ و سوزاننده بسیار زیاد است بنابراین استفاده از کفش ایمنی مناسب شرط میباشد . این نوع از کفشها مقاومت دمایی بالایی دارند و زیره بسیار مقاوم دارند که جنس انها از RUBBER میباشند تا دمای240درجه سانتی گراد را تحمل کنند و ضمنا سرپنجه باید فولادی باشد و در مقابل بنزین ،روغن و یا اسید نیز مقاوم باشند . در ضمن در محیط هایی که خطر پاشیدن ذرات گداخته نیز باشد ،یک لایه چرم اضافه قسمت زبانه کفش را میپوشاند .
4) کفش ایمنی آتشنشانی :
رویه این کفشها (مخصوص آتشنشانی)باید از چرم طبیعی باشد و به ضخامت 2.2که مقاومت زیادی در برابر آتش دارند . ضمنا در برابر جریان الکتریسته و برق عایق میباشد .همچنین قسمتهای ساق و دستکهای کفش از پارچه یا الیاف نسوز انتخاب میشود .
5) کفش ایمنی مهندسی :
مخصوص کار در ساختمان ها و معماری و... میباشد و قسمت سرپنجه آنها در مقابل افتادن اشیاء سنگین و همچنین لغزندگی و ضربه پذیری و... مقاوم باشند (دارای سرپنجه محافظ باشند)
6)کفش ایمنی و طبی سفید :
این نوع کفشها به طور عمده در محیطهای بهداشتی ،دارویی استفاده میشود . 

 

عضــویت در خبــرنــامه

با عضویت در خبرنامه پاتن اولین نفری باشید که از جشنواره ها و تخفیف های پاتن مطلع میشود