• سبد خرید
  • جمع کل= 0 تومان 0 0

چرا پادرد داریم؟

هنگامی که پاهایمان درد می‌گیرد تمام زندگیمان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و ممکن است از انجام خیلی از فعالیت‌ها باز بمانیم. به همین دلیل جهت پیشگیری از درد پا موارد زیر را رعایت کنید.

خودتان را وزن کنید: اضافه وزن زیاد یا همان چاقی،از شایع ترین دلایل پادرد است .اگر پاهای شما مجبورند ساعت ها و روزها بدن سنگینتان را تحمل کند ،باید بدانید که دیر یا زود دچار دردی آزاردهنده و مداوم میشوند .

زیاد اب بنوشید : کم ابی بدن از دلایل شایع پادرد است . این درد افرادی را بیشتر درگیر میکند که ورزش میکنند و یا در طول روز فعالیت زیادی دارند . اگر شما هم مدام پادرد دارید چند روز نوشیدن بیشتر اب را امتحان کنید . شک نکنید که در روزهای گرم بدنتان به اب بیشتری برای حفظ تعادل و سلامتش نیاز دارد . البته در کنار نوشیدن کافی اب ،بهتر است مواد غذایی جاوی پتاسیم مثل اسفناج و موز را بیشتر میل کنید تا کمتر دچار از پادرد یا گرفتگی عضلات پا شکایت کنند .

کفش مناسب بخرید :کفشهای پاشنه دار شاید شما را اراسته تر نشان بدهد  اما پادرد را به جانتان می اندازد .چنین پادردی ربطی به عادت داشتن یا نداشتن به پوشیدن کفش پاشنه دار ندارد ،بلکه برعکس! عضلات پشت پای کسانی که مدام از این کفش ها استفاده میکنند ،با گذشت زمان کوتاه میشود و پادرد برای همیشه با آنها همراه میشود .از نظر متخصصان پوشیدن مداوم کفشهایی که پاشنه بلند تر از 3 سانت دارند یکی از دلایل شکایت افراد از پادرد است.

در زمان خرید کفش کتانی ،کفشی که نیم تا 1 سایز بزرگتر از سایر کفشهایتان است را انتخاب کنید چرا که هنگام ورزش کردن ،پای شما به جلو هل داده میشود و بعد از مدتی تحرک داشتن اندکی ورم میکند  به همین دلیل اگر کفش کتانی خود را به اندازه انتخاب کنید پاهایتان هنگام پوشیدن آن دچار فشار و درد میشوند .

مساله دیگری که در زمان انتخاب سایز کفش باید به ان توجه کرد تغییر اندازه پایتان در طول زمان است . حتی در دوران بزرگسالی هم ممکن است اندازه پای شما تغییر کند .یعنی نباید انتظار داشت که همیشه یک شماره کفش به پایتان اندازه باشد . تغییرات دورنی بدنتان یا حتی تغییرات ظاهری انگشتان پای شما ممکن است به تغییر سایز پایتان منجر شوند و به دلایل مختلف در طول سال ها احتمال دارد پاهای شما نیم تا یک سایز بزرگتر شوند . از طرف دیگر ممکن است چنین تغییری در یکی از پاهای شما رخ دهد ، در صورتی که یک سایز کفش را برای هر دوپایتان انتخاب کنید بعید نیست در پایی که سایز بزرگتری دارد دچار درد شوید . در این شرایط باید کفشتان را بر اساس پای بزرگتر انتخاب کنید و لنگه دیگر کفش را با کفی های استاندارد برای پایتان اندازه کنید .

البته سایز کفش چیزی نیست که در زمان خرید باید توجه شما را جلب کند . در بسیاری موارد کفش هایی که دقیقا سایز پای شما هستند برای شما مناسب نیستند. شکل پنجه پا معیار مهمی برای انتخاب کفش مناسب است . افرادی که پنجه پاهایشان پهن است ،نیاز مند  کفشی با قالب مناسب پای خود هستند و از طرف دیگر برخی از افراد با خریدن کفشهایی که پشت بلند دارند دچار زخم و پینه پشت پا میشوند پس هنگام انتخاب به قالبی که کفش بر اساس ان دوخته شده است توجه کنید . از طرف دیگر ،به خاطر زیبایی کفشی که کفی نازک دارد زیر بار خریدنش نروید . کف پای شما به حمایت کفشهایتان نیاز دارد و اگر کفی کفش نازک ،بی انحنا و بیش از اندازه تخت باشد قطعا به سلامت پاهایتان اسیب میرساند .

عضــویت در خبــرنــامه

با عضویت در خبرنامه پاتن اولین نفری باشید که از جشنواره ها و تخفیف های پاتن مطلع میشود