• سبد خرید
  • جمع کل= 0 تومان 0 0

ویژگیهای کفش ایمنی مناسب

در زیر مهمترین ویژگی های کفش ایمنی مناسب را در ذیل ذکر می کنیم:

به نظر کارشناسان مهمترین مساله در کفش ایمنی مساله حفاظتی از جمله حفاظت در برابر اجسام سنگین ،عدم لغزش و سپس مسائل بهداشتی و ارگونومیکی میباشد .به لحاظ محافظتی سرپنجه فولادی عامل اصلی در حفاظت از انگشتان در مقابل ضربه میباشد که باید از جنس فولاد ابکاری شده باشد تحمل ضربه حداقل 200 ژول را دارا باشد که در غیر اینصورت خود سرپنجه بعنوان عامل برنده عمل کرده و باعث قطع انگشتان پا میگردد .
از لحاظ مسائل بهداشتی و ارگونومیکی به علت اینکه پا قلب عصبی انسان میباشد و تمام اعصاب اجزای مختلف بدن در پا متمرکز میشود و نیز به علت اینکه طرز قرار گرفتن پا در کفش ارتباط مستقیمی با طرز قرار گرفتن اسکلت بدن و بخصوص ستون فقرات دارد ، بسیار حائز اهمیت است چرا که عوارض استفاده از کفش ناایمن و نامناسب فقط خطرات فیزیکی ظاهر نمیباشد  بلکه گرفتاریهای مزمن ستون فقرات ،چشم درد و سردرهای مزمن نیز میتواند از علائم استفاده از کفش ناایمن و غیر ارگونومیک باشد .
به لحاظ بهداشتی نیز در صورت استفاده از کفشهای با استر غیر بهداشتی باعث بوجود امدن میخچه و ایجاد باکتری و قارچ و بوی نامطبوع پا میشود .
و در اخر ،ظاهر و زیبایی  کفش ایمنی به شکلی باشد که کاربر با رغبت و بدون اجبار از کفش ایمنی استفاده کند . یادمان باشد که پا قلب دوم ماست پس برای محافظت از قلب دوممان کفش ایمنی استاندارد بپوشیم . 

 

عضــویت در خبــرنــامه

با عضویت در خبرنامه پاتن اولین نفری باشید که از جشنواره ها و تخفیف های پاتن مطلع میشود