• سبد خرید
  • جمع کل= 0 تومان 0 0

راه های تشخیص چرم اصل از چرم مصنوعی

چَرم یکی از آن محصولات پر استفاده و نیز گران قیمت و لوکس است که مصارف متفاوتی دارد و البته این روزها انواع گوناگونی دارد!! حال که بسیار از کیف ها و کفش ها و پوشاک و … از چرم ساخته می شوند روند تقلب هم وارد این نوع محصول شده است به نحوی که چرم اصل و طبیعی که مقاومت،ظاهر و کیفیت بسیار خوبی دارد و سال ها برای شما کارکرد دارد را با چرم های مصنوعی جابه جا کرده و چرم مصنوعی را به عنوان چرم طبیعی به شما می فروشند و قیمت چرم طبیعی را از شما دریافت می کنند.
راه های گوناگونی برای تشخیص چرم اصل از چرم مصنوعی وجود دارد
با این حال به دلیل پیشرفت صنایع و به خرج دادن دقت و ظرافت برای شبیه کردن چرم طبیعی به چرم مصنوعی کار شما کمی سخت می شود و در برخی مواقع کار به جایی می رسد که واقعا تشخیص آن ها غیر ممکن می سازد
ولی با تمام این اوصاف ما تمام راه های ممکن برای تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی را برای شما ذکر می کنیم تا احتمال اشتباه، بسیار کاهش یابد.
روش های تشخیص چرم طبیعی :
1/ چرم طبیعی را زیر نور قرار دهید نور را یک دست منعکس نمی کند و بعضی جاهای آن براق و بعضی جاهای آن مات به نظر میرسد.
2/ به طرح روی چرم دقت کنین، چرم طبیعی دار ای طرح منحصر بفرد و غیر تکراری است.
اگر روی چرم طرح تکراری و قابل دنبال کردن دیدین، مطمئنا طرح پِرِسی و چرم مصنوعی است.
3/ نوع پوشش پشتی چر طبیعی نسبت به چرم مصنوعی تفاوت دارد.
پشت چرم طبیعی حالتی مثل پرز دارد به نحوی که مشخص است که از خود پارچه است، اما پشت چرم مصنوعی اغلب نخهای رشته ای و توری مانند دارد که به عنوان آستر چسبانده شد ه است
4/ اگر دقت کنید بوی چرم طبیعی از بوی پلاستیک چرم مصنوعی قابل تشخیص است. پس با خوب بو کردن نیز می توان چرم طبیعی را تشخیص داد.
5/ چرم طبیعی نرم تر از چرم مصنوعی می باشد یعنی انعطاف بیشتری از خود نشان می دهد. با لمس کردن چرم می توان متوجه جنس اصل یا پلاستیکی آن شد. اگر جنس پلاستیک را لمس کردید مطمئن شوید چرم، مصنوعی است.
6/ فضاهای برش خورده چرم را نیز به دقت بررسی کنین.
چرم طبیعی از الیاف به هم چسبیده ای مثل کنف درست شده که نخهای کنفی مانند آن به راحتی از هم جدا نمیشوند، اما فضا های برش خورده چرم مصنوعی از هیچ گونه الیافی ساخته نشده اند.

 

عضــویت در خبــرنــامه

با عضویت در خبرنامه پاتن اولین نفری باشید که از جشنواره ها و تخفیف های پاتن مطلع میشود