• سبد خرید
  • جمع کل= 0 تومان 0 0

دلایل شکستگی زیره کفش

مهمترین عاملی که باعث شکسته شدن زیره یا باز شدن کفش میشود اغلب در زیره کفشهای پی یو و نوع آج بکار رفته در آن است .
در تولید زیره کفش چنانچه از مواد با دانسیته معلوم و مطابق با نوع کفش و همچنین آج قالب طراحی شده استاندارد نباشد دچار شکستگی زیره خواهد شد .


دلایلی که باعث شکستن زیره میشود :
_  دانسیته بالا یا پایین در زیره : چنانچه برای زیره کفش از طریق ریختن مواد اضافی داخل قالبهای کفش ،زیره را سنگین بزنیم و از این طریق افزایش دانسیته نماییم باز هم باعث شکستن زیره خواهد شد زیرا در این موارد هر چقدر ضخامت زیره بیشتر باشد زاویه خمش سطح خارجی بیشتر شده و در نتیجه شکستن زیره بیشتر خواهد شد ،اگر دانیسته خیلی پایین نیز برای زیره انتخاب شود چنانچه به خاطر صرفه اقتصادی مواد pu کمتری در قالب بریزیم باز هم بعلت فاصله مولکولی بیش از حد در زنجیره های پلی یورتان باعث سایس زیره شده و موجب عدم چسبندگی رویه به زیره و هم باعث شکستن زیره خواهد شد .
_  استفاده از مواد غیر استاندارد در قالب:  باید هر نوع کفشی بسته به نوع کاربرد آنها باید مواد متناسب با همان نوع زیره به لحاظ دانسیته برای آن در نظر گرفت.
_  ضخامت بالا در سرپنجه کفش:  زیره کفش در قسمت سرپنجه معمولا بیشتر از 8 میلی متر نشود ،زیرا در اثر بالا رفتن ضخامت که در واقع مواد pu بیشتری در واحد سطح ریخته میشود و افزایش ضخامت در قسمت سرپنجه باعث مقاومت در مقابل انعطاف پذیری و در نتیجه شکستن زیره خواهد شد .
_  ناکارامدی آج قالب :  باید آج قالب با توجه به نوع کاربرد کفش درست انتخاب شود چنانچه آج قالب فرم خوبی نداشته باشد یعنی دارای ارتفاع زیاد بوده و تیزی در جهت انعطاف کفش باشد باعث شکستن زیره خواهد شد . 

 

عضــویت در خبــرنــامه

با عضویت در خبرنامه پاتن اولین نفری باشید که از جشنواره ها و تخفیف های پاتن مطلع میشود