کفش ایمنی و ویژگی آنها

کفش کار که برای محیط های کاری و صنعتی ساخته می شود این کفش ها با کفش های معمولی تفاوت کمی دارند همچنین وکفش زیاد بوده و جنس بهتری دارد. پرکاربردترین آن مجهز به زرهی فولادی درجلوی کفش می باشد که از آسیب دیدگی و قطع انگشتان جلوی پاها هنگام افتادن اجسام سنگین جلوگیری می کند.
در جاهایی که جریان الکتریسته وجود دارد و افرادی که کارهای تکنسین برق ساختمان ، کادر فنی تاسیسات برق کارخانه ها و.. را انجام می دهند حتما باید از این کفش ها استفاده کنند. کفش های عایق که زیره آنها عایق بوده و از برق گرفتگی توسط پای فرد جلوگیری می کند.
جنس این کفش ها از چرم طبیعی و مقاوم بوده وعلاوه بر ایمنی بیشتر،عمر و ماندگاری بیشتری دارد. داخل کفش آستری است که پای شخص مستقیم باآن در تماس است و عرق پا را به خود جذب می کند.

انواع کفش ایمنی و کاربردهای آن

-کفش ایمنی با سرپنجه فولادی : این کفش برای محیط های نفتی ،روغنی و اسیدی رقیق و.. مناسب بوده وضد لغزش و ضد سایش و سبک است.
-کفش ایمنی با سرپنجه فولادی : این نوع کفش مقاومت بیشتری نسبت به سرپنجه فولادی در مقابل سایش ، خوردگی و حرارت دارد از ترکیب دو لایه سرپنجه فولادی تولید می شود وبرای محیط هایی با غلظت اسید بالاتر مناسب می باشند . وزن این نوع کفش ها نسبت به سرپنجه فولادی بیشتر بوده است .
-کفش ایمنی با زیره RUBER : مقاوم ترین نوع کفش می باشند و برای محیط های کاملا اسیدی مناسب بود و وزن این کفش ها بیشتر از انواع کفش های دیگر است .
-کفش ایمنی با سرپنجه کامپوزیت : این نوع کفش عایق برق بوده و به دو صورت محافظ فشار قوی و محافظ فشار ضعیق تولید می شود.
-کفش ایمنی کانداکتیو : هادی جریان برق بوده و در محیط هایی با خطر انفجار استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *