چه نوع کفش هایی مناسب خانم های کوتاه قد است؟

چه نوع کفش هایی مناسب خانم های کوتاه قد است؟

چه نوع کفش هایی مناسب خانم های کوتاه قد است؟

اکثر خانم های قد کوتاه استفاده از کفش پاشنه بلند را ترجیح می دهند تا بلندتر به نظر برسند. این در حالی است که با پوشیدن این نوع از کفش ها نیز دچار برخی از مشکلات نظیر کمردرد و دردپا می شوند و یا دچار مشکلاتی از قبیل ایجاد تاول در پا و یا میخچه می شوند. به همین دلیل باید از کفش پاشنه بلند در موقعیت مناسب استفاده کنند و در زندگی روزمره به راحتی پای خود اهمیت بیشتری دهند.

در صورتی که خانم های قد کوتاه تمایل به استفاده از کفش پاشنه باند داشته باشند، می توانند هر نوع کفشی را بپوشند و محدودیتی در نوع کفش برایشان وجود ندارد. با این وجود رعایت برخی نکات در پوشیدن این کفش ها ضرورت دارد که در این بخش توضیح داده خواهد شد.

نکات مورد توجه برای خانم های کوتاه قد در پوشیدن کفش

  • افرادی که کوتاه قد هستند و در عین حال چاق هستند، نباید از کفش هایی با پاشنه سه سانت استفاده کنند. در این صورت اندام و تناسب آن ها به هم می ریزد و ظاهر خوبی نخواهند داشت.
  • استفاده از پاشنه های باریک برای افراد کوتاه قد مناسب تر است زیرا آن ها را کشیده تر نشان می دهد.
  • کفش هایی که دارای نوک تیزی هستند برای افراد کوتاه قد مناسب هستند.
  • افراد کوتاه قد باید از کفش های ساده استفاده کنند تا کفش و بلندی آن خیلی جلب توجه نکند.
  • رنگ کفش نیز اگر همرنگ با پوست باشد مناسب تر است. به همین دلیل استفاده از رنگ هایی مانند هوایی، خاکی، کرمی و بژ برای افراد قد کوتاه توصیه می شود تا بلندتر به نظر برسند.
  • افرادی که قد کوتاهی دارند می توانند از کفش تخت نیز استفاده کنند. در این صورت، باید از شلواری که از مچ با است استفاده کنند. اگر رنگ شلوار هم رنگ با کفش باشد قد فرد بلندتر نیز به نظر می آید. در مورد مانتو نیز باید از مانتویی که بالای زانو باشد استفاده کنند، تا قدشان را بلندتر نشان دهد.
  • استفاده از کفش های تخت نوک تیز نیز روشی دیگر برای پوشیدن کفش تخت و در عین حال بلندتر نشان دادن قد است.
  • افراد قد کوتاه نباید از کفش هایی که دارای بند در مچ پا هستند استفاده کنند. استفاده از این کفش ها قد افراد را کوتاه تر از آنچه که هست نشان می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *