ویژگی کفش ایمنی استاندارد

ویژگی کفش ایمنی استاندارد

ویژگی کفش ایمنی استاندارد :

از لحاظ مسائل بهداشتی و ارگونومیکی پا قلب عصبی انسان است و تمام اعصاب اجزای مختلف بدن در پا متمرکز میشود. بنابراین استفاده از کفش ایمن و مناسب ضروری است. استفاده از کفش نامناسب منجر به خطرات فیزیکی و عصبی و بهداشتی می­شود. برای مثال استفاده از کفش نامناسب می­تواند منجر به گرفتاریهای مزمن ستون فقرات ، چشم درد و سردردهای مزمن شود. به لحاظ بهداشتی نیز در صورت استفاده از کفشهای غیر بهداشتی امکان ایجاد میخچه و باکتری و قارچ وجود دارد.

موارد و قسمت های مهم یک کفش ایمنی

زیر کفش، رویه کفش، سرپنجه، آستر، نخ دوخت، طراحی قالب زیر کفش، بند کفش،کف داخلی کفش می باشد.

پدیده عایق برق
پدیده عایق برق

ویژگی کفش ایمنی استاندارد

 

ایمنی و امنیت کفش­های ایمنی: یک انگشت پا که قادر به تحمل یک فولاد غول پیکر با وزن 20 کیلوگرمی به طور عمودی از یک متر ارتفاع باشد ویژگی کلیدی کفش ایمنی که با استاندارد بین المللی است و باید 200 ژول از انرژی جنبشی بتواند جذب کند.

 

راحتی و بهداشت کفش­های ایمنی: کفش ایمنی باید راحت باشد زیرا کارگران اغلب به مدت طولانی باید با انها کار کنند. کفش ایمنی راحت باید در برابر آب و دما از پا محافظت کند و به طور کلی مواد پوشش دهنده آن باید راحت باشند. یک کفش ایمنی استاندارد باید انعطاف پذیری، پشتیبانی پایه و قوس، پاشنه پا و جذب ضربه پاشنه را فراهم کند.

 

طول عمر کفش­های ایمنی: کفش های ایمنی با جنس چرم دیرتر فرسوده می شوند به همین دلیل کفش ایمنی استاندارد عمدتا از چرم گاو یا بوفالو ساخته می شوند. کفش های چرمی دارای دوام و طول عمر زیادی می باشند.

 

مزایای اساسی کفش های ایمنی استاندارد در محل کار

  1. کفش ایمنی در برابر سقوط و افتادن اشیا از شما محافظت میکند

سقوط کردن و افتادن اشیا از خطرات معمول در محیط کارگاهی هستند. کارگران برخی اجسام سنگین حمل می کنند یا در برخی از محیط ها افراد زیادی با ماشین آلات و وسایل نقلیه کار می­کنند. کفش های حفاظتی مانند پوتین های ایمنی می توانند به طور موثر از برخورد اشیا و آسیب دیدن پا جلوگیری کنند.

  1. کفش ایمنی مناسب در برابر لغزش،سر خوردن پا و افتادن شما محافظت می کند

لغزشهای غیرقابل پیش بینی، بیرون آمدن یا افتادن رویدادهای ناخوشایند است که می تواند در هر محل کار اتفاق بیفتد. کفش های مناسب می توانند از شما در برابر خطرات لغزش و سرخوردن محافظت کنند. علاوه بر آن افراد می توانند برای کاهش خطرات ناشی از لغزش از نوار های ضد لغزش استفاده کنند. کفش هایی با کشش مناسب می توانند از سقوط شما در محیط های لغزنده جلوگیری کنند.

 

  1. محافظت در برابر خطرات الکتریکی

برق از مهم ترین خطراتی است که در محیط کار وجود دارد. کارگران ممکن است با تجمع الکتریسیته ساکن و یا شوک های انرژی الکتریکی روبه رو شوند که می تواند به جرقه ی الکتریکی در محیط های خاص منجر شود. برای کاهش احتمالات خطرات الکتریکی، کفش هایی مناسب هستند که از جنس چرم یا پلاستیک باشند که از انتقال جریان الکتریسیته  جلوگیری کنند.

 

  1. حفاظت در برابر سوختگی

در هر صنعتی سوختگی های خطرناک از آتش سوزی می تواند رخ دهد. کفش ایمنی ساخته شده از مواد محکم و با دوام می تواند از سوختگی های ناشی از تکه های شیمیایی، تکه های فلزی و سایر مواد خطرناک و آسیب پذیر جلوگیری نماید.

  1. گرم نگه داشتن پا در آب و هوای شدید

در بعضی از نقاط، آب و هوای سرد خشن ممکن است به آسیب هایی مانند نیش های یخ زده و هیپوترمی منجر شود. کارکنان شاغل در محیط­های سرد و یخ زده در معرض این گونه خطرات هستند. ویژگی خوبی که یک کفش ایمنی استاندارد باید دارا باشد این است که پاها را از سرما محافظت نماید.

  1. مقاومت در برابر خستگی

 

عضلات پا، پشت و سایر قسمتهای مهم بدن می توانند هنگام کار زیاد خسته شوند. خستگی می تواند مشکل بزرگی برای کارگرانی باشد با سطوح سختی مانند بتن و .. کار می کنند. کفش های ایمنی استاندارد این امکان را فراهم می کند که هر گونه فشاری غیر ضروری بر مچ پا کارگران را کاهش دهد. بنابراین پوشیدن کفش ایمنی مناسب می­تواند در بازده کار تاثیرگذار باشد.

مقالات مرتبط :

 

برای دیدن مقاله در مورد نقش نانو در نساجی اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مقاله در مورد نکات مهم در تولید لباس اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مقاله در مورد تجهیزات محافظ فردی اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مقاله در مورد لباس کارآنتی استاتیک و شارژ الکتریکی اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مقاله در مورد تاثیر تکنولوژی به صنعت کفاشی اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مقاله در مورد مقایسه کفش ایمنی با  سرپنجه کامپوزیت با فولادی اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مقاله در مورد لباس کار نسوز چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مقاله در موردوسایل و لوازم ایمنی در برق اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مقاله در مورد استانداردهای لباس کار  اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مقاله در مورد پارچه های مناسب برای دوخت لباس کار اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مقاله در مورد ویژگی کفش ایمنی استاندارد اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مقاله در مورد ویژگی ها و مزایای انواع کفش ایمنی اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مقاله در مورد  مقدمه ای بر انواع کفش ایمنی اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مقاله در مورد  لزوم استفاده از وسائل ایمنی در کارگاه های ساختمانی اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مقاله در مورد مراقبت و حفظ ایمنی پای کارگران اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مقاله در مورد تاریخچه کفش جهان اینجا کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استعلام قیمت از طریق واتساپ