مراقبت و حفظ ایمنی پای کارگران

مراقبت و حفظ ایمنی پای کارگران

مراقبت و حفظ ایمنی پای کارگران :

مراقبت و حفظ ایمنی پای کارگران در مقابل خطرها ی احتمالی در کارخانه های صنعتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

افتادن ابزارسنگین روی پا ، لیز خوردن روی اشیا تیز ،  برنده ویا فرو رونده، فرو رفتن اشیا نوک تیز در پا ، خطر له شدن ، ریختن مواد شیمیایی و یا اسیدها  ،گرم شدن پا و لیز خوردن خطراتی هستند که می توانند به سلامتی افراد و کارگران آسیب بزنند .

بنابراین حفاظت از پا و استفاده از کفش کاراهمیت ویژه ای درجهت حفاظت و ایمنی کارگران دارد و رعایت آن از اساسی ترین نکات در کارگاهها می باشد .

این نوع از کفشها از موادی مانند ، پلی استر ، پشم گوسفندان و نایلون و… است .

کارخانه های تولید کننده انواع متنوعی از کامپوزیت  در بخش جلویی کفش ، محافظ فولادی و … را در بخش های دیگر کفش مورد استفاده قرار می دهند .همچنین می توان این کفشها را در طرحهای ساق بلند نیز ساخت این ساقه ها ی بلند ساخته شده اند از موادی مانند ، نیترول با لایه ی فولادی و محافظ کافی ، نئوپرن و یا پی وی سی ساخت .

این نوع چکمه ها را می توان در کارخانه ها ، کار گاهها ، مزارع صنعتی و کشاورزی شرکت های نفتی و شیمیایی و کارخانه های تولید مواد غذایی و شیمیایی و…… استفاده کرد .

پوشیدن کفش ایمنی طبق اعلام اداره ایمنی و سلامت شغلی برای محافظت از سلامت کارگران از الزاماتی است که کار فرما موظف  به تامین آن برای کارگرانش در محیط کارخانه میباشد . طبق این قانون کفشها باید از نظر ایمنی در برابر خطرات الکتریکی و مقاومت در برابر ضربه و استقامت مقاوم بوده و دربرابر برق مقاومت رسانایی داشته باشد و مورد تایید سازمان استاندارد قرار بگیرد .

چگونه می توان کفش ایمن مناسب و اورجینال را تشخیص داد؟

  1. جعبه ی کفش ها

این جعبه ها باید مشخصات کارخانه ی سازنده ، از جمله رنگ ، هولوگرام ، لوگو و آرم و نشان کارخانه ی تولید کننده را داشته باشد .

۲٫بر چسب مشخصات و کلیه ی اطلاعات روی جعبه درج شده باشد .

۳٫لوگوی شرکت تولید کننده بر روی زیره ی کفش حک شده باشد .

۴٫مشخصات داخلی کفش در یک برچسب روی زبانه کفش درج شده باشد . دقت کنید مشخصات جعبه و برچسب داخلی باهم هم خوانی داشته باشند .

۵٫برندهای معتبر روی پروسه ی دوخت خود کنترل کامل دارند .

  1. حک شدن برند روی کفش از مواردیست که شرکتهای تولید کننده بسیا ربه آن دقت دارند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *