مراقبت از پا و اهمیت آن

مراقبت از پا و اهمیت آن :

پا یکی از اصلی ترین اعضای بدن می باشد که در طول روز از آن استفاده می کنیم مانند : بالارفتن ، کارهایی مانند قدم زدن ريا، کار با ماشین و دستگاه های صنعتی و …
هنوز هم مشاهده می شود که بسیاری از افراد در مراقبت از پاهای خود غفلت می کنند و با پریدن از تراکتور یا ماشین در حال حرکت، عدم استفاده از کفش و پوشش مناسب خود را در معرض خطر قرار می دهند. که نتیحه آن ممکن است انسان را سال هی سال زمین گیر یا تبعات بسیار زیادی در سلامتی مانند رگ به رگ شدن یا شکستگی و در رفتگی را داشته باشد.
اگر شلوار کاری شما گشاد یا بلند باشد ممکن است به هنگام کار کردن پاچه ی شلوارتان یا بند کفشتان به ماشین یا هر چیز صنعتی یا در حین قدم زدن در کارگاه برای شما مشکل ساز باشد و باعث قطعی عضو شما یا حتی تصادف با ماشین الات متحرک در محوطه کارگاه یا زمین کشاورزی شود. در زمان قدم برداشتن مراقب اشیای تیز روی زمین باشید، جون برخورد با اشیایی از این قبیل می تواند جراحت های شدید را برای شما ایجاد کند. در هنگام کار با ماشین الات صنعتی یا تراکتور و یا هر وسیله ی دیگر متحرک مانند پله برقی مراقب باشید که سطح زمین روغنی، لیز و یخی نباشد یا اجسام تیز مانند میخ در مسیر شما نباشد از دستکاه های متحرک حدالامکان فاصله داشته باشید و مراقب تصادف با ماشین آلاتی مانند لیف تراک ، واگن باشید همواره به قفسه های متحرم و ماشین های عملیاتی توجه کنید تا از صدمه احتمالی شما جلوگیری شود.
از وارد کردن ضربه به دستگاه، زمانی که دستگاه گیر کرده جهت حل مشکل خودداری کنید. برای حل این مشکل می توانید با سرپرست دستگاه تماس بگیرید. جتما از جوراب های مناسب که از جنس نخ و پنبه ساخته شده اند استفاده کنید. در زمان بلند کردن اجسام سخت مطمن شوید که از تعادل کافی و دید مناسب برخوردار هستید که هیچگاه عاملی سبب عدم تعادل شما نشود از کفش ایمنی با پنجه فولادی و یا پنجه کامپوزیت که عایق برق هستند می تواند استفاده کنید. زیره کفش نیز از نکات دیگر هست که نباید زیره، کف لغزنده داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *