راهنمای انتخاب کفش مناسب برای آقایان

راهنمای انتخاب کفش مناسب برای آقایان

راهنمای انتخاب کفش مناسب برای آقایان

حتما با انتخاب کفش مناسب و تاثیر ایده­ال آن روی پاهایتان خیر دارید. پا از فعال­ترین اندام­های بدن است و انتخاب کفش نامناسب تاثیر مخرب بسیاری روی پا و سلامتی بدن دارد. در این مقاله که مخاطب آن آقایان شیک­پوش هستند، چند نکته برای انتخاب کفش مناسب مردانه آورده شده است که با رعایت آن­ها می­توانید سلامت پاهای خود را تضمین کنید.

فرم طبیعی پا را در نظر بگیرید و کفشی بخرید که با فرم پای شما مطابقت داشته­باشد. برخی ها پاهای پنجه­ای دارند و انتخاب کفش تنگ صرفا جها شیک پوشی انتخابی اشتباه بوده و تاثیرات مخربی روی سلامت پاهای شما دارد. هنگام خرید کفش توجه به قوس پا امری ضروری است.

زمان مناسبی برای اندازه کردن کردن کفش انتخاب کنید. در میانه روز معمولا پاها کمی التهاب دارند به همین دلیل بهترین زمان برای اندازه کردن کفش، عصر یا بعد از غروب آفتاب است.

سایز مناسبی برای پوشیدن اتخاب کنید. روش تعیین سایز مناسب در مقالات آمده است از این روش استفاده کنید و صرفا به سایز نوشته­شده روی کفش بسنده نکنید.

هنگام خرید کفش به هیچ­وجه جمله جا باز می­کند را ملاک قرار ندهید و از خریدن کفش­های تنگ اجتناب کنید.

هنگام خرید توجه کنید که کف کفش محکم و خود کفش سبک باشد.

اگر هنگام پوشیدن کفش، پاشنه شما درون کفش بلغزد، کفش انتخابی اصلا برایتان مناسب نیست.

توجه داشته باشید که سایز پاهای شما با ایجاد تغییراتی در وزن، قد و برخی شرایط، دچار تغییر می­شود. بنابراین در هر شرایطی سایز پای قبلی و روتین خود را معیار قرار ندهید.

در برخی افراد پیش می­آید که سایز یکی از پاها کمی بزرگ­تر از پای دیگر باشد. بنابراین هنگام اننتخاب کفش پای بزرگ­تر را معیار قرار دهید.

کفشی مناسب است که فاصله بزرگ­ترین انگشت تا قسمت جلویی کفش حداقل باید ۱ سانتی­متر باشد و شما بتوانید پاهایتان را آزادانه در آن حرکت دهید.

برای اطمینان از سایز مناسب کفش بندی، حتما بندهای کفش را کامل ببندید و چند قدم با آن راه بروید تا از اندازه بودن آن اطمینان پیدا کنید.

از خرید کفش پنجه باریک خودداری کنید زیرا این کفش­ها معمولا تنگ هستند و پاهای شما را بدفرم می­کنند.

پینه، میخچه، درد مفاصل، کمردرد و زانو درد از شایع­ترین مشکلات پوشیدن کفش تنگ هستند. هم­چنین کفش­های گشاد نیز باعث تاول زدن پا و عدم تعادل هنگام راه رفتن می­شود.

راهنمای انتخاب کفش مناسب برای آقایان

از کفش­هایی که پاشنه استانداردی دارند استفاده کنید. پاشنه تخت کفش برای استفاده دائمی اصلا مناسب نیست و باعث بروز آسیب­های جدی مانند کمردرد می­شود.

اگر قصد خرید کفشی دارید حتما کفش را قبل از خرید با جوراب متداولی که می­پوشید تست کنید تا بعدا با پوشیدن جوراب ضخیم یا نازک­تر دچار مشکل نشوید.

بهتر است کفشی بخرید که بتوانید اندازه آن را خودتان کمی تغییر دهید مانند کفش­های سگک دار یا کفش­های بندی.

آستر و پوشش درون کفش باید نرم و فاقد هرگونه برآمدگی باشد.

بهترین کفش مردانه، کفش چرم است که قابلیت تنفس و تهویه هوا و دوام و کیفیت بالایی دارد.

این نکته را در نظر بگیرید که در نظر گرفتن کاربرد و محیط کار می­تواند به شما در انتخاب کفش کمک کند.

کفش­ها کاربرد متفاوتی دارند که با در نظر گرفتن آن­ها و این که برای چه محیطی قصد خرید کفش را دارید و تصمیم دارید با چه لباس­هایی ست کنید، می­تواند در انتخاب کفش مناسب تاثیر خوبی داشته باشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *